IWICZNA – łazienka Powrót

Zaproponowałam dość zdecydowaną i wyrazistą kolorystykę pomieszczeń. Przedpokój – wizytówka domu – został pomalowany na kolor ciemnego klinkieru. Barwa ta nawiązuje do koloru gresu na podłodze. Płytki są matowe, ciemne z „metalicznym” przetarciem. (Przepraszam za słabą jakość moich zdjęć, bo niestety na nich barwy wyglądają zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości…).

Założenia projektowe:
- mieszkanie męskie, stylizowane na klasyczne

Przedpokój

Ciekawym elementem przedpokoju są dwa pilastry umieszczone na ścianie na wprost wejścia. Ich kolumny zostały wykończone metaliczną przecierką – jak na płytkach podłogowych. Pomiędzy pilastrami zostanie umieszczone duże owalne lustro.

Galeria zdjęć:


Łazienka

Łazienka w całości została wyłożona naturalnym marmurem w kolorze ciemnobrązowo-oliwkowym. Asymetryczna wanna (po rozłożeniu parawanu) pełni także rolę kabiny prysznicowej z deszczownicą.

Marmurowy blat z wpuszczaną umywalką kryje pod sobą pralkę oraz pojemną szafkę łazienkową. Zarówno pralka jak i szafka zostaną zamknięte lakierowanymi drzwiczkami w barwie dobranej do ścian i podłogi.

W gipsowej listwie sztukateryjnej, biegnącej wokół łazienki zainstalowane zostały diody LED. Stanowią dodatkowy, dekoracyjny element oświetlenia łazienki. A podczas kąpieli w wannie są źródłem delikatnego, rozproszonego światła, sprzyjającego relaksowi.

Galeria zdjęć:


Kuchnia

Otwarta kuchnia, z zabudową w kształcie litery G, od salonu oddzielona jest symbolicznie (oraz praktycznie) półwyspem. Pomiędzy półwyspem i zlewem znajduje się szafa-słupek, dostępna jedynie z kuchni.

W szafie znalazły swoje miejsce min. suszarka do naczyń i kuchenka mikrofalowa – rzeczy praktyczne i potrzebne w kuchni – ale nie powinny być  „na widoku”.  Ze względu na takie ich usytuowanie  – kuchenka nie musi być do zabudowy.

Tył wysokiej szafy wykończony jest płytą kartonowo gipsową i od strony salonu stanowi przedłużenie ściany.

Szafki kuchenne o pięknych frontach z litego drzewa będą harmonizowały ze stylowymi meblami zamówionymi do salonu.

Galeria zdjęć:


Sypialnia

Sypialnia w piaskowo-beżowym kolorze jest maleńka – poza łóżkiem niewiele już się tu zmieści.

Ale…aby nieco odwrócić uwagę od niewielkiej powierzchni pokoju – w ścianie pomiędzy sypialnią a gabinetem zainstalowane zostało akwarium. Poza walorem dekoracyjnym i relaksacyjnym (przyjemność obserwowania pływających rybek) wieczorem staje się także źródłem delikatnego światła. Ten żywy obraz stał się głównym elementem dekoracyjnym małej sypialni.

Galeria zdjęć: