Mój osobisty przepis na komfortowe wnętrze Powrót

Mój osobisty przepis na komfortowe wnętrze to połączenie funkcjonalności i piękna z zachowaniem równowagi finansowej.

Funkcjonalność

Są pewne generalne normy określające wymiary czy sposób rozmieszczenia pewnych elementów we wnętrzach (oczywiście te normy będą  inne w przypadku  pomieszczeń przeznaczonych np. dla osób niepełnosprawnych).

Powyższe zasady są podstawą do zaprojektowania wnętrza, w którym będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie (zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia) wykonywać wszystkie niezbędne czynności.

Poza generalnymi wyznacznikami istnieje też funkcjonalność indywidualna (moje określenie) zupełnie inna dla każdej osoby: może ktoś jest leworęczny, a może zasypia jedynie w szczelnie zaciemnionym pokoju?  Ktoś lubi mieć wszystkie potrzebne przedmioty w zasięgu ręki, a inna osoba przeciwnie – chce mieć wszystko schowane w szafach?

Tego rodzaju informacje są dla projektanta niezbędne. Tworząc wnętrze mieszkalne – tę najbardziej osobistą, intymną strefę życia każdego człowieka, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim takie właśnie indywidualne potrzeby, przyzwyczajenia i upodobania.

Każdy dom tak,  jak i jego właściciele -  jest jedyny w swoim rodzaju.

A dzięki takim informacjom można stworzyć „skrojone na miarę” nieszablonowe i komfortowe wnętrze.

Piękno

To chyba jedno z najtrudniej definiowalnych określeń, bo… dla każdej osoby oznacza coś innego. Najbardziej uniwersalne określenie piękna, to harmonia. Harmonia proporcji, kształtów, barw, faktur, światła i cienia.

W przypadku definicji piękna, podobnie jak w przypadku funkcjonalności – wszyscy mamy swoje bardzo osobiste wyznaczniki.

Z tego powodu niezwykle istotne jest poznanie indywidualnych upodobań Właścicieli. Projektant nie ocenia gustów – jest po to aby, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, uwzględnić Państwa upodobania i stworzyć piękne i harmonijne wnętrze. Takie, które będzie Wam się podobało i będziecie się w nim Państwo czuli szczęśliwi.

Równowaga finansowa

Jest to jeden z trzech najistotniejszych czynników, które wpłyną na ostateczną formę naszego wnętrza.

Na początku współpracy z projektantem, Państwo sami określacie odpowiadający Wam  standard cenowy wykończenia i wyposażenia tworzonego wnętrza.

Nie musimy wcale kupować najdroższych na rynku płytek ściennych, parkietów, mebli czy lamp, aby dom był funkcjonalny i cieszył oko nasze i naszych gości.

Wiedza i umiejętności  projektanta w zakresie tworzenia zestawień materiałowych i kolorystycznych - nawet ze skromnych elementów pomogą stworzyć dla Państwa atrakcyjne i niebanalne wnętrza.