Służew nad Dolinką – remont łazienki Powrót

Właścicielka była zmęczona niewygodną kabiną prysznicową z wysokim brodzikiem, niemodną glazurą i widokiem kosmetyków, stojących na otwartych półkach.

Założenia projektowe:
- jak najwięcej wolnej przestrzeni
- wygodna kabina prysznicowa
- szafka na kosmetyki i akcesoria łazienkowe
- neutralna kolorystyka, ponadczasowy wygląd

Aby maksymalnie powiększyć optycznie łazienkę (2x2m)  – zastosowane zostały odbijające światło materiały: błyszcząca glazura i polerowany gres na podłodze.

Kolorystyka łazienki utrzymana jest w chłodnym odcieniu beżu – z pasem płytek w kolorze złamanej bieli – biegnącym poziomo wokół całego pomieszczenia. Ten sam  kolor (złamanej bieli) gresu oraz  sufitu podwieszanego – daje efekt spójnej i konsekwentnej kompozycji.

We wnęce ściennej poprzednio przeznaczonej na umywalkę – powstała duża (na całą wysokość pomieszczenia) szafa łazienkowa, zamykana lustrzanymi drzwiami. Płaszczyzna drzwi jest idealnie wpasowana w powierzchnię ściany. Dzięki temu nikt (poza Panią domu) nie wie, jakie skarby kryje w sobie to wielkie lustro ścienne…

Zastosowanie pentagonalnej kabiny prysznicowej znacznie poprawiło funkcjonalność łazienki. Otwierane (nie przesuwane) drzwi kabiny są idealne do utrzymania w czystości – nie mają żadnych niedostępnych zakamarków. Podtynkowa instalacja baterii prysznicowej i deszczownicy dodatkowo zwiększa przestronność kabiny.

Duża, minimalistyczna umywalka świetnie komponuje się z wielkimi płytami glazury (90×30 cm).

Sufit podwieszany z oprawami halogenowymi jest odsunięty od krawędzi ścian. W jego górnej krawędzi umieszczone zostały taśmy LED o chłodnej barwie światła. Daje to ciekawy efekt wizualny. Przy równoczesnym włączeniu  oświetlenia halogenowego i LED – sufit sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu.

Gdy w środku nocy trzeba skorzystać z łazienki – aby nie oślepiać się mocnym światłem – wystarczy włączyć samo oświetlenie ledowe. Poświata, sącząca się z obramowania sufitu podwieszanego łagodnie oświetli całe pomieszczenie.

Ciekawym elementem wnętrza są szklane drzwi wejściowe. Matowe szkło dodaje przestronności pomieszczeniu i idealnie harmonizuje z nowoczesnym i chłodnym wystrojem łazienki.