usługi

Jaka jest cena wykonania projektu?

Ze względu na duże zróżnicowanie zakresu prac projektowych, a także różnorodnych Państwa potrzeb i oczekiwań nie jest możliwe określenie „cennika” projektów.

Głównym wyznacznikiem kosztów opracowania jest poziom trudności projektu oraz ilość czas przeznaczonego na jego opracowanie. Toteż każdy projekt wyceniany jest indywidualnie.

Zindywidualizowana forma wyceny projektu wnętrz daje możliwość elastycznego i precyzyjnego dostosowania się do Państwa życzeń w tym zakresie.

Zapraszam do nawiązania kontaktu – po poznaniu Państwa  oczekiwań i wyobrażeń będę mogła przygotować odpowiednią i jestem przekonana zadowalającą propozycję ofertową.

Jakie są etapy opracowywania projektu?

Pierwszym etapem pracy będzie spotkanie, mające na celu zebranie dokładnych informacji o Państwa potrzebach i oczekiwaniach zarówno w zakresie funkcjonalności wnętrz, stylistyki jak też wysokości budżetu przeznaczonego na omawianą realizację.

Aby projektowana przestrzeń była jak najlepiej przystosowana  do stylu życia wszystkich domowników niezwykle istotne będą informacje: jaki tryb życia Państwo prowadzą,
ilu będzie domowników, czego najbardziej brakuje w Państwa obecnym mieszkaniu, bez czego nie moglibyście się obyć, czy pracujecie w domu, jakie macie hobby, jakiej atmosfery szukacie, jakie kolory lubicie, czy szukacie awangardy, czy czegoś bardziej uniwersalnego?

Określenie stylu wnętrza, o jakim Państwo myślicie – może być kwestią interpretacji. Zleceniodawca i projektant mogą diametralnie różnie rozumieć np. styl nowoczesny i styl klasyczny. Z tego powodu  proszę  aby na spotkanie przygotowali Państwo fotografie (z czasopism, książek), które najlepiej oddają charakter wymarzonego wnętrza.

Niezbędnym elementem na tym etapie pracy jest sporządzenie inwentaryzacji wnętrz: wykonanie szkiców, dokładne wymierzenie pomieszczeń, wykonanie roboczych zdjęć.

Jeżeli zdecydują się Państwo na naszą współpracę  – po zaakceptowaniu i podpisaniu oferty oraz wpłaceniu zaliczki w wysokości 30% wartości opracowania rozpoczynam prace projektowe.

Kolejne płatności wynikają z realizacji poszczególnych elementów lub etapów projektu, określonych w treści Państwa oferty.

Etap drugi to opracowanie projektu funkcjonalnego wnętrz koncepcja.

Ten etap pracy projektowej ma na celu maksymalne dostosowanie funkcjonalności  poszczególnych pomieszczeń do Państwa upodobań i stylu życia.

Koncepcja określa sposób rozmieszczenia elementów wyposażenia wnętrza: ścian działowych, drzwi, mebli, ceramiki łazienkowej.

Są to zazwyczaj 2 lub 3 propozycje zaaranżowania przestrzeni. Propozycje koncepcyjne przedstawiane są w wersji 3D.

Projekt koncepcyjny nie zawiera wymiarowania  (jest opracowany we właściwej skali) – ani kolorystyki pomieszczeń.

Podczas spotkania uzgadniamy, który z przedstawionych wariantów  jest najbliższy Państwa oczekiwaniom.

Etap trzeci – w pełni zaakceptowany projekt funkcjonalny (wybrana wersja) zostaje następnie opracowywany szczegółowo – rozpoczynam pracę nad przygotowaniem projektu technicznego oraz projektu wnętrz.

Projekt wnętrz zawiera projekt funkcjonalny oraz dobór kolorystyki, mebli, oświetlenia, materiałów, oraz innych elementów wyposażenia. Projekt wnętrz prezentowany jest w formie wizualizacji 3D.

Projekt techniczny (dla wykonawców) składa się z serii rysunków technicznych. Rysunki przedstawiają dokładne (ze szczegółowym wymiarowaniem) położenie ścian działowych, rzuty posadzek i sufitów, rozwinięcia ścian, wymiary mebli i wyposażenia, rozmieszczenie punktów świetlnych i gniazdek oraz rozmieszczenie przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Podczas opracowywania każdego z etapów projektu wszystkie propozycje są z Państwem na bieżąco konsultowane. Dzięki temu w pełni uczestniczą Państwo w tworzeniu swojego wymarzonego Komfortowego Wnętrza…

Etap czwarty po zakończeniu wszystkich etapów projektowania rozpoczyna się proces realizacji. Na tym etapie spotykam się jednorazowo z wykonawcą  aby przedstawić i omówić projekt.

Jeżeli zdecydują się Państwo na projekt z nadzorem autorskim – wówczas w pełni uczestniczę w realizacji naszego projektu.

Jakie są inne możliwości współpracy?

Projekt z nadzorem autorskim. Nadzór autorski to z reguły od kilku do kilkunastu (zależnie od wielkości przedsięwzięcia) wizyt na budowie, monitorowanie prawidłowości prowadzonych prac pod względem zgodności z projektem, a także ich jakości.

Prowadząc nadzór autorski pozostaję w kontakcie z Państwem oraz z wykonawcami i na bieżąco wyjaśniam wszelkie wątpliwości lub nieoczekiwane problemy, mogące pojawić się w trakcie realizacji.

Wizyty w sklepach. Proponuję swoją pomoc w zakresie wszelkich zakupów, związanych z wyposażeniem wnętrz. Pozwoli to Państwu zminimalizować czas na nie poświęcony.

Porada stylizacyjna. Podejmuję się konsultacji stylistycznych, kolorystycznych lub pomocy przy wizualnym odświeżeniu wnętrza – np. przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Porada stylizacyjna nie jest projektem wnętrza – przy tej usłudze nie jest możliwe przedstawienie rozwiązań, wymagających zwymiarowania pomieszczeń.

Nadzór autorski, wizyty w sklepach oraz konsultacje rozliczane są według stawki godzinowej lub stałej kwoty, uzgodnionej po zapoznaniu się z Państwa potrzebami.

Nasza współpraca może dotyczyć zarówno jednego wybranego jak i wszystkich punktów powyższej oferty.

Dlaczego warto korzystać z pomocy architekta wnętrz?

Czy pragną Państwo, aby Wasze mieszkanie (dom) było unikatowe, a równocześnie dostosowane do indywidualnych upodobań i stylu życia?

A sposób wykorzystania każdego pomieszczenia był dokładnie przemyślany?

Aby goście na długo pozostawali pod wrażeniem aranżacji Waszego domu?

I aby to Wasze wymarzone, wyobrażone wnętrze mogło powstać w rzeczywistości?

Zdarza się, że próbujemy dokładnie skopiować wnętrze widziane w telewizji lub w kolorowym magazynie. Niestety – efekty takiego działania rzadko są udane. Każde pomieszczenie jest inne (metraż, ilość i wielkość okien, itp.) .

Wnętrza prezentowane w pismach (nawet tych o tematyce wnętrzarskiej) często przygotowywane są dla potrzeb reklamodawcy określonego produktu (np. paneli podłogowych, czy mebli) dlatego takie pomieszczenie w rzeczywistości często bywa kompletnie niefunkcjonalne. Jednak jego zadaniem jest olśnić potencjalnych nabywców – i tak się rzeczywiście dzieje.

Często nawet kolor ścian, który w innym wnętrzu wprawił nas w zachwyt – w naszym salonie może nie prezentować się już tak efektownie.

Idealną sytuacją byłaby możliwość wykreowania naszego własnego wnętrza  (jak najdoskonalej przystosowanego do indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem warunków, które stwarza dane miejsce) ze stylistycznym nawiązaniem do takiego upatrzonego, modelowego pomieszczenia.

A każde wnętrze jest swoistą łamigłówką. Ta sama łazienka, czy salon – dla każdej osoby, czy rodziny wymaga innych rozwiązań.

Właśnie dlatego wnętrza stworzone przez projektanta dają gwarancję wysokiej funkcjonalności. Projektant rozważy z Państwem wszelkie rozwiązania i wybierze do realizacji takie, które będą najlepsze.

Takie wnętrza, podobnie jak ich Właściciele, zawsze pozostaną unikatowe i będą stanowić całość kompozycyjną oraz stylistyczną.

Ze względu na dużą dostępność programów do projektowania  3D obecnie wielu osobom architektura wnętrz kojarzy się z przestawianiem „klocków” mebli na planie mieszkania. Twierdzą: „po co mam płacić projektantowi, skoro sam (sama) zaprojektuję własne mieszkanie”. Rzeczywiście korzystając z programu do projektowania można zaplanować np. ustawienie mebli w sypialni.

Ale… czy na pewno wykorzystamy w pełni możliwości naszego pomieszczenia? Czy nasza sypialnia będzie rzeczywiście wyjątkowa?

Architektura wnętrz  – to dziedzina, która łączy w sobie wiele różnych specjalności. Aby stworzyć komfortowe wnętrze niezbędna jest wiedza architektonicznobudowlana i techniczna, znajomość zasad kompozycji przestrzennej, zastosowania światła we wnętrzu, umiejętności w zakresie kompozycji barw oraz znajomość ergonomii poszczególnych czynności, wykonywanych w domu.

Niebagatelne znaczenie ma też znajomość materiałów i nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich, z którymi większość projektantów zapoznaje się na bieżąco.

Korzystanie z pomocy doświadczonego projektanta daje pewność, że funkcjonalność, wykończenie i wyposażenie wnętrza będzie dokładnie przemyślane oraz zgodne z naszymi potrzebami i upodobaniami.

Nie popełnimy też wówczas błędów, które mogą narazić nas na kolejne (często bardzo duże) wydatki, aby zmienić coś, co w naszym domu okazało się kompletnym „niewypałem”.