Mokotów – kuchnia Powrót

Otwarta kuchnia została zabudowana szafkami pasującymi do kolorystyki drewnianych mebli w salonie.

Założenia projektowe:
– kuchnia funkcjonalna, nowoczesna
– materiały i wykończenia łatwe do utrzymania w czystości

 

Otwarta kuchnia została zabudowana szafkami  pasującymi do kolorystyki drewnianych mebli w salonie.

Wszystkie sprzęty AGD są zabudowane i ukryte.

Srebrzysto-szare blaty świetnie harmonizują ze stalowym frontem piekarnika, zlewem, listwą wyciągu nad kuchnią oraz żaluzyjnymi drzwiczkami górnych szafek. Półmatowa stal elementów wyposażenia dodatkowo podkreśla kontrasty barwy szafek, ścian i podłogi.

Nietypowy grzejnik na frontowej ścianie kuchni, powtarzając wzór listewek z oparcia krzeseł oraz żaluzyjnych drzwiczek  szafek – stał się dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Ściany nad blatami zostały wykończone polerowanym gresem (tym samym, którym wyłożono podłogę) – dzięki czemu pięknie odbijają i rozpraszają światło.

Stalowy duży zlew 1,5 – komorowy zapewnia wysoki komfort pracy w kuchni. Wszystkie „brudne” kuchenne czynności  można wykonywać na dużym ociekaczu. Wyciągana wylewka baterii pozwala w łatwy sposób spłukać go po zakończonej pracy. Mała komora bardzo przydaje się do mycia warzyw, owoców, do odcedzania makaronu, itp.

Z prawej strony zlewu, za żaluzją ukryta jest suszarka do naczyń. Jest to równocześnie miejsce do przechowywania talerzy i filizanek wyjętych ze zmywarki, a będących w bieżącym użyciu. Drugie żaluzyjne drzwiczki  w pobliżu stołu zasłaniają wolno stojącą kuchenkę mikrofalową. Po podniesieniu żaluzji łatwo z niej korzystać – gdy nie jest potrzebna „znika z oczu”.

Obok mikrofalówki pozostawiono jedyną w tej kuchni otwartą półkę. Mają tu swoje dyskretne miejsce toster, butelka z wodą mineralną oraz książki z przepisami kulinarnymi.

Główne oświetlenie kuchni stanowią halogeny umieszczone w zabudowie kartonowo gipsowej nad oknem. Oświetlenie płyty kuchennej (włączane bezdotykowo) stanowią halogeny zainstalowane w szafkach wiszących oraz  w wyciągu szufladowym. Dzięki konsekwentnemu zastosowaniu w całej kuchni wyłącznie oświetlenia halogenowego – przy włączeniu wszystkich źródeł światła jednocześnie –  nie różnią się one barwą ani mocą, stanowiąc harmonijną całość.

Pod oknem wzdłuż blatu na chromowanych relingach mają swoje miejsce wszystkie niezbędne do codziennego użytku przyprawy. Taki sposób ich umieszczenia nie zabiera cennego miejsca na blacie i dodatkowo staje się naturalnym elementem dekoracyjnym kuchni.